Z pasji do konopi... A może to już uzależnienie? 😉

Moja droga rozpoczęła się w 2014

A w sumie to w 2007r...

Cześć, nazywam się Paweł Kuczak i jestem założycielem marki Cannabis Light. W branży konopnej na stałe zagościłem w 2014 roku, kiedy zostałem zwolniony z nudnej pracy na magazynie i zdecydowałem, że muszę robić to, co lubię. Przede mną pojawiła się misja połączenia dwóch pasji – konopi i informatyki.

 

brzydal

Tak powstały Fakty Konopne

14 stycznia 2014r. założyłem serwis FaktyKonopne.pl, który dziś jest najpopularniejszym polskim portalem informacyjnym o tematyce konopi. Ciężko to sobie wyobrazić, ale 7 lat temu nie było prawie żadnego serwisu informacyjnego poświęconego konopiom, więc można powiedzieć, że w tej dziedzinie stałem się pionierem.

Na Faktach Konopnych opublikowałem już prawie 4000 artykułów, a do dnia dzisiejszego Fakty Konopne zostały  odwiedzone przez ponad 7 milionów Polaków! Jestem przekonany, że duża część czytelników zmieniła zdanie o konopiach – oczywiście na lepsze. Najnowsze sondaże pokazują, że coraz więcej Polaków popiera dekryminalizację marihuany, więc mam nadzieję, że Ty również szerzysz pozytywne informacje o konopiach wśród swoich znajomych!

Z myślą o pacjentach

Medyczna marihuana

Kiedy Fakty Konopne zyskiwały coraz większą popularność, zająłem się tworzeniem dwóch nowych serwisów o konopiach. W kwietniu 2015 r. założyłem serwis MedycznaMarihuana.com, na którym publikowałem badania naukowe dotyczące medycznych zastosowań konopi. Wtedy serwis był odwiedzany przez ponad 100.000 czytelników miesięcznie. 

Po kilku miesiącach rozwijania serwisu medycznamarihuana.com zgłosił się do mnie inwestor, z którym rozpocząłem współpracę. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest to największy błąd, jaki mogłem popełnić. Pół roku później “wspólnik” usunął moje konto administratora, zarówno na stronie www, jak i w mediach społecznościowych i zostałem odcięty. Straciłem dostęp do serwisu, który tworzyłem przez ponad rok. Po wielogodzinnych kłótniach i groźbach kierowanych w moją stronę, postanowiłem, że sprzedaję moje udziały i idę dalej w swoją stronę. 

Projekt z myślą o przyszłości

Odmiany Marihuany

Jeszcze w 2014 roku planowałem stworzenie portalu będącego bazą informacji o poszczególnych odmianach konopi. Wtedy zakupiłem domenę odmianymarihuany.pl i zacząłem tworzyć.

Obecnie odmianymarihuany.pl jest platformą, na której możesz przeczytać historię powstania konkretnej odmiany, jej działanie, zastosowanie medyczne oraz możliwe negatywne skutki jej używania. Pod każdą odmianą znajdziesz również listę sklepów, w których możesz kupić nasiona interesującej Cię odmiany – oczywiście w celach kolekcjonerskich! 😉

Kiedy marihuana zostanie w Polsce zalegalizowana, serwis zostanie przekształcony w narzędzie do wyszukiwania gatunku konopi dostosowanego do Twoich potrzeb – w zależności od pożądanego efektu (senność, energia, koncentracja itp) lub leczenia konkretnych objawów (bezsenność, ból, niepokój itp) i umożliwi znalezienie konkretnego szczepu w Twojej okolicy. Miejmy nadzieję, że kiedyś będziemy z niego korzystać!

Spełnione marzenie...

Cannabis Light

Kiedy w 2015 roku w całej Europie susz CBD zaczął zyskiwać popularność, już wtedy wiedziałem, że pewnego dnia częściowo spełnię swoje marzenie i zajmę się sprzedażą konopi, a jakieś doświadczenie już miałem 😉 Chociaż nie były to jeszcze konopie indyjskie, to już sama myśl o tej działalności powodowała ciarki na rękach i przypływ pozytywnych emocji.

Od 2018 roku zająłem się pozyskiwaniem próbek kwiatów konopi z różnych zakątków Europy i gromadzeniem kapitału na zakup pierwszej partii towaru. Po drodze pojawiło się wiele wyzwań i problemów, ale ostatecznie cel został osiągnięty.

Dokładnie 20 kwietnia 2019r. (420) miała miejsce premiera marki Cannabis Light, a już pierwszego dnia czytelnicy Faktów Konopnych zamówili ponad 100 gramów suszu, co było niezwykle przyjemnym i ekscytującym doświadczeniem. Od tamtego czasu wprowadziliśmy do obiegu kilkadziesiąt kilogramów suszu, a każdego dnia docieramy do nowych konsumentów konopi, którzy czerpią korzyści z pozytywnego działania CBD. 

Chcesz wesprzeć moją działalność i pomóc w rozwoju branży konopnej w Polsce? Zamów Cannabis Light!

Oprócz aromatycznych kwiatów konopi będę Ci dostarczać najciekawsze informacje ze świata konopi, a część przychodu ze sprzedaży przeznaczę na dalszą edukację społeczeństwa, która jest kluczem do naszego wspólnego sukcesu, jakim będzie legalizacja marihuany. Przybijam wirtualną piątkę!

Paweł

Darmowa wysyłka

Nie chcesz płacić za wysyłkę? Złóż zamówienie za minimum 100zł, a my pokryjemy koszty wysyłki.

Ekspresowa dostawa

Złóż zamówienie do godziny 14:00, a paczka trafi do Ciebie już następnego dnia! (nie dotyczy weekendów)

Pełna dyskrecja

Kupując u nas możesz liczyć na dyskretną przesyłkę oraz pełną ochronę danych osobowych